konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Czym wyróżniają się markizy tarasowe?

Czym wyróżniają się markizy tarasowe?

W upalne, letnie dni każde zacienione miejsce jest na wagę złota. Szczególnie narażone na działanie promieni słonecznych są tarasy oraz pomieszczenia bezpośrednio do niego przylegające. Ostatnimi czasy coraz bardziej popularne stają się markizy tarasowe. Potrafią one skutecznie ograniczyć działanie promieni słonecznych i cieszyć się możliwością przesiadywania w chłodnym, zacienionym miejscu. Ponadto szeroki wybór wzorów oraz kolorów sprawia, że markiza tarasowa (Kraków) sprawdzi się niemal w każdym domu.

Czym jest markiza tarasowa?

Markiza jest niczym innym, jak osłoną przeciwsłoneczną, którą montuje się na zewnątrz budynku. Jej konstrukcja składa się z materiału pokryciowego, którego kolor oraz wzór można dostosować indywidualnie do każdego projektu. Jest on zamontowany do specjalnej rury, która z kolei połączona jest z belką mocującą. Bardzo ważnym elementem markizy tarasowej są ramiona, wykonane zwykle z lekkiego aluminium. Zapewniają one stabilność całej konstrukcji oraz zapewniają łatwe zwijanie markizy. Należy jedynie pamiętać, że im dłuższy jest taras, tym więcej ramion powinna zawierać konstrukcja.

Rodzaje markiz tarasowych

W sklepach dostępne są różne rodzaje markiz, które różnią się między sobą zwłaszcza ceną, ale również sposobem montażu i trwałością całej konstrukcji. Jednymi z najdroższych konstrukcji są markizy tarasowe z kasetą. Są one najbardziej zaawansowane technologicznie. Po zwinięciu markizy, nie są widoczne ramiona, belka mocująca oraz materiał pokryciowy. Dzięki temu latem markiza zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem, natomiast zimą można ją w łatwy sposób zabezpieczyć i schować.

Korzystniejszym oraz cieszącym się dużą popularnością rozwiązaniem jest markiza tarasowa (Kraków) z półkasetą. Charakteryzuje się ono bardzo dobrą jakością wykonania oraz korzystną ceną, która przyciąga wielu klientów. W tym przypadku materiał pokryciowy chowa się pod niewielkim aluminiowym daszkiem. Dzięki temu jest on chroniony przed wiatrem oraz innymi niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Najtańszym i jednocześnie najbardziej popularnym rozwiązaniem są markizy tarasowe bez kasety. W tym przypadku materiał nie chowa się w żadnej konstrukcji, która mogłaby go chronić. Po zakończonym sezonie daszek należy więc zdemontować i zabezpieczyć na zimę. Ważne jednak jest, że na ścianie zostają metalowe elementy, tak więc na kolejne lato wystarczy jedynie ponownie zamontować materiał.

Markiza tarasowa Kraków — dlaczego warto?

Markiza tarasowa (Kraków) jest niezwykle skutecznym rozwiązaniem, która chroni taras przed nagrzewaniem się. Dzięki temu domownicy mogą cieszyć się zacienionym miejscem, nawet w najgorętsze dni. Ponadto markizy są wykonywane z lekkich materiałów, które nie przeciążają elewacji i nie grożą jej zerwaniem. Ponadto materiał markizy może być całkowicie zaciemniony lub częściowo przepuszczający promienie słoneczne. Za wyborem tej konstrukcji przemawia także szeroki wybór kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.