Zabezpieczenie pomieszczeń, szaf biurowych, dokumentów czy szafek na świadczenia to obowiązek każdego pracodawcy, podobnie jak dbanie o bezpieczeństwo i higienę pracy. Jakie zamki wybiera się, aby chronić zasoby firmy zgodnie z przepisami? Tego typu elementy zapewniają ochronę osób, mienia i dokumentów. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego zamka do każdego obszaru oraz pomieszczenia.
Zamontuj zamki antywłamaniowe na drzwiach, zabezpiecz bramy wjazdowe, chroń przetwarzane dokumenty zgodnie z przepisami RODO, zapewnij pracownikom komfortowe miejsce pracy, bezpieczeństwo mienia i potrzeby socjalne. Dzięki temu praca będzie przebiegać w bezpiecznych warunkach.
Szafy na dokumenty – jak je zabezpieczyć?
Niektóre dokumenty firmowe wymagają szczególnej ochrony. Nie można ich przechowywać we wspólnej szafie, do której wszyscy pracownicy mają łatwy dostęp. Wszelkiego rodzaju poufne papiery należy przetrzymywać w specjalnych miejscach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach zamykanych szafek.
Aranżując przestrzeń biurową, możesz decydować spośród różnych rodzajów półek. Najczęstsze wybory to metal lub drewno. Istnieją też szafki wykonane z mieszanych materiałów, np. stalowe korpusy wypełnione szklanymi półkami.
Zamawiając meble, bierz pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także praktyczność. Zwróć też uwagę na to, co dokładnie będą przechowywać. Drewniane półki, choć stylowo wyglądające, po prostu nie sprawdzają się w codziennej pracy biurowej. Lepszym rozwiązaniem jest więc zakup metalowych szafek. Jako uzupełnienie sprawdzi się zamek pancerny.
Zamek elektroniczny – dlaczego warto z niego skorzystać?
Coraz popularniejszym rozwiązaniem są zabezpieczenia wykorzystujące kod lub specjalne czytniki. Wynika to głównie z ich niepodważalnej skuteczności, która przekonuje zarówno użytkowników prywatnych, jak i klientów biznesowych. Do ich najważniejszych zalet należy ponadprzeciętne bezpieczeństwo – ustalając czterocyfrowy kod lub przypisując poszczególnym osobom specjalną kartę, znacznie ograniczysz liczbę osób mogących wejść do miejsca chronionego zamkiem. Wykluczamy możliwość nieuprawnionego dostępu do pomieszczeń lub sejfów zabezpieczonych tymi nowoczesnymi urządzeniami. Chipy odblokowujące wejście mogą być umieszczane w specjalnych kartach, breloczkach na kluczach lub bransoletkach.
Zamek przemysłowy – co musisz wiedzieć na jego temat?
Tradycyjne zamki nie wymagają prądu i są znacznie tańsze od elektronicznych modeli. W takim przypadku zakup zależy wyłącznie od budżetu oraz osobistych preferencji kupującego. W każdym biznesie niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie. Jednak jego rodzaj zależy od zapotrzebowania i przeznaczenia końcowego. Konkretne oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa również stanowią istotny czynnik.
Kolejną kwestią jest budżet, który można przeznaczyć na ten cel. Standardowe model są tanie, a nawet wersje antywłamaniowe kosztują mniej niż komplet zamków elektronicznych. Często wystarczy zwykły mebel na dokumenty zamykany na klucz.
Technologia zamków RFID jest zupełnie inna, co ułatwia pracę w korporacjach i dużych firmach. Co więcej, ogranicza konieczność wymiany fizycznych wariantów danego klucza. Korzystanie z zamka elektronicznego jest bardzo proste – wystarczy wpisać hasło, aby otworzyć drzwi. Częściej spotykane są klucze magnetyczne lub specjalne breloki do zamków, które można wygodnie zamówić na euro-locks.pl.
Jak zabezpieczyć bramę lub drzwi?
Zamki do drzwi różnią się nieco od klasycznej szafkowej wersji – w końcu służą do zamknięcia cięższych skrzydeł. Występują w zastawkach, błonach bębenkowych, grzechotkach lub rolkach. Jeśli jeszcze nie wiesz, czym różnią się powyższe typy zamków, zdecydowanie warto zainteresować się również tym tematem, aby wybrać najskuteczniejszy model.
Wśród typów bram najpopularniejsze są te przesuwne i uchylne, zwane również skrzydłowymi. O ile zamki do drzwi zazwyczaj nie muszą odznaczać się najwyższą możliwą solidnością, to warto pamiętać, że bramy są o wiele cięższe. Dlatego wybrany egzemplarz do zabezpieczenia wejścia na posesję powinien wyróżniać się doskonałą skutecznością.