konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Gdzie zabrać znajomych na kolację w Krakowie?

Gdzie zabrać znajomych na kolację w Krakowie?

Dobra restauracja w zasięgu ręki to prawdziwe remedium na nieprzebrany apetyt, kryzysowe sytuacje, gdy nie mamy przygotowanego obiadu, miłe popołudnie, relaksujący weekend oraz odwiedziny bliskich. Jak znaleźć taką, która zachwyci naszych znajomych niezależnie od okazji? Podpowiadamy, gdzie serwuje się pyszne a tanie jedzenie w Krakowie oraz jakie lokale omijać szerokim łukiem.

Tanie jedzenie, Kraków – czy tanie zawsze oznacza niską jakość?

Oczywiście, pojęcie “tani” zawsze będzie się różniło w zależności od osoby. W artykule będziemy operować tym pojęciem w znaczeniu uśrednionym, mając na myśli dania i miejsca, które można uznać, za “obiektywnie tanie”.

Obserwując rynek gastronomiczny, można zauważyć, że najwyższe ceny zazwyczaj znajdziemy w kameralnych lokalach, które dopiero się otworzyły oraz w wykwintnych restauracjach, które serwują wyspecjalizowane dania. Czy to, co znajduje się pośrodku, jest warte naszej uwagi? Jak najbardziej!

Niższa cena może wynikać z lokalnego zaopatrywania się w produkty, wyższa natomiast z turystycznej lokalizacji lokalu. Nie zawsze drogie danie będzie dobrze przyrządzone czy doprawione, a tanie nie zawsze będzie wybrakowane. Dlatego musimy szukać kompromisów – gdzie znajdziemy dobre, tanie jedzenie w Krakowie i jak szukać takich miejsc?

Jak znaleźć lokal serwujący smaczne, ale tanie jedzenie? Kraków

Dla stałych mieszkańców miasta podział na strefy turystyczne i “lokalne” zanika. Jednak w przypadku gastronomii ma to ogromne znaczenie dla cen, ale niekoniecznie dla jakości jedzenia. Dlatego szukając lokalu, który pogodzi te dwa wymagania, unikaj turystycznych szlaków czy miejsc wokół największych atrakcji.

Pamiętaj także, że im krótsze jest menu, tym najczęściej będzie lepszej jakości. Niewielka ilość dań wskazuje na to, że kucharze są wyspecjalizowani w ich przygotowywaniu, a co więcej, jest większe prawdopodobieństwo, że korzystają ze świeżych produktów. W kwestii menu warto także zwrócić uwagę, czy w daniach występują sezonowe produkty. Jeśli nie, oznacza to, że w kuchni wykorzystuje się mrożonki, co zaważy na jakości i smaku potraw.

Co wskazuje na to, że restauracja z tanim jedzeniem w Krakowie jest godna polecenia?

Jak wiadomo, tanie jedzenie w Krakowie czy gdziekolwiek indziej to nie wszystko. Na ocenę restauracji wpływają przecież jej oryginalny klimat, a także przyjazny personel. Doskonałym wskaźnikiem, że trafiłeś na świetny lokal, jest długa kolejka. Jeśli wiele ludzi decyduje się w niej wytrwać, najprawdopodobniej jakość jedzenia oraz jego cena tworzą naprawdę atrakcyjną mieszankę.

Jeżeli czekają Cię odwiedziny gości i chcesz zaplanować wyjątkowy wieczór, sprawdź media społecznościowe, w szczególności Instagram. Dobrze sprawdza się wyszukiwanie po hashtagach, na przykład ,,tanie jedzenie Kraków” i tym podobne. Przejrzyj opinie wystawione przez klientów w Google oraz TripAdvisor, zapoznaj się z menu i spróbuj dokonać rezerwacji. Ich dostępna ilość jest podobnie dobrym wskaźnikiem co długość kolejki.