konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Ile można dostać w skupie za auto?

Ile można dostać w skupie za auto?

Po polskich ulicach jeździ coraz więcej samochodów. Mamy auta służbowe i prywatne. Niekiedy bywa tak, że w jednym domu każda osoba pełnoletnia dysponuje jednym samochodem. Trzeba przyznać, że auta dają sporą wolność, swobodę i wygodę. Nie trzeba martwić się o dojazdy do pracy komunikacją miejską, zawsze można pojechać własnym samochodem na wakacje czy na zakupy. Auta, którymi się poruszamy, są w różnym stanie technicznym. Niektóre jeszcze przez kilka lat posłużą swoim właścicielom, a inne trzeba bardzo szybko sprzedać. I w tym miejscu można zadać sobie pytanie jak szybko sprzedać auto i ile można za nie dostać? W dzisiejszym wpisie poruszmy kwestię sprzedaży aut w specjalnie przeznaczonych do tego skupach.

Dlaczego warto oddać auto do skupu?

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na sprzedaż samochodu w skupie, to poznajmy korzyści z tego wynikające. I tak na przykład jeśli wejdziemy na stronę https://infocar.com.pl/, to dowiemy się, że taka forma sprzedaży niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim oszczędzamy czas i o nic nie musimy się martwić. Poza tym, zawsze pieniądze dostaje od ręki. Na nic nie trzeba czekać. Dla wielu osób jest to bardzo ważne. Jeśli chcielibyśmy sami sprzedać samochód lub jeżeli wstawilibyśmy go do komisu, to musielibyśmy poczekać, aż znajdzie się jakiś zainteresowany kupiec. W przypadku skupu aut, transakcje zazwyczaj realizowane są natychmiast. Wiele profesjonalnych firm działa na terenie całej Polski. Klient nie musi nawet martwić się o dojazd do skupu aut. Pracownicy sami mogą do nas przyjechać, dokonać wszystkich formalności i odebrać od nas auto. 

Ile można dostać w skupie za auto?

Panuje powszechna opinia, że sprzedaż aut w skupie nie jest dla klientów najkorzystniejszą opcją. Czy tak jest naprawdę? Ile można dostać za auto w skupie? Jeśli mamy jakiś powypadkowy samochód lub jeżeli nasze auto nadaje się złom, to tak naprawdę tylko skup może przyjąć taki samochód. W tym przypadku nie możemy raczej mówić o wynegocjowaniu bardzo dobrej ceny. Firmy skupujące auta mają określony cennik i się go trzymają. Jeżeli jednak do skupu oddajmy sprawny samochód, to będziemy mieć trochę więcej do powiedzenia w kwestii ceny sprzedaży. Możemy wynegocjować całkiem pokaźną kwotę. Trzeba się jednak liczyć z tym, że będzie to cena niższa o kilka lub kilkanaście procent niż klasyczna cena rynkowa danego pojazdu. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że skupy działają bardzo szybko i profesjonalnie. Firmy przeprowadzają tylko wstępne oględziny i od razu podpisują z klientem umowę oraz wypłacają mu pieniądze. Nie trzeba czekać na kupca ani się o nic martwić. 

Korzystny cennik

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, skup aut niesie za sobą wiele korzyści. Tego typu transakcje są bardzo szybkie, a co najważniejsze profesjonalne firmy nie wybrzydzają tylko kupują od nas auta w każdym stanie. Nieważne czy samochód miał wypadek, czy posiada wszystkie części, czy też od razu nadaje się na złom. Ile zatem można dostać w skupie za auto? Jeśli mielibyśmy podać jakiś konkretne kwoty, to możemy to zrobić na przykładzie auta wartego trzy tysiące złotych. Załóżmy, że jest to cena rynkowa. Udając się z takim samochodem do skupu, możemy liczyć na kwotę sprzedaży około dwóch i pół tysiąca złotych. Skąd takie wyliczenia? Skupy mają cenniki, które obniżają wartość rynkową aut od dziesięciu do piętnastu procent. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny, ale zawsze należy się liczyć z takim kilkunastoprocentowym upustem.

Kto może sprzedaż auto w skupie?

Zastanawiając się nad tym, ile za auto w skupie gotówki dostaniemy do ręki, możemy także przemyśleć kwestię tego, jakie auta kupują skupy oraz kto może je sprzedawać? Jeżeli chodzi o rocznik samochodu, to przeważnie nie ma on większego znaczenia. Skupy odkupują od nas nawet bardzo stare roczniki nadające się nawet na złom. Co do marki aut, to także jest to obojętne. Z oferty skupów mogą korzystać osoby prywatne oraz firmy. Jeśli na przykład jakiś przedsiębiorca ma kilka aut poleasingowych, to możemy rozważyć ich sprzedaż właśnie w skupie.