konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jak dbać o brwi po zabiegu makijażu permanentnego?

Jak dbać o brwi po zabiegu makijażu permanentnego?

Brwi są jednym z najważniejszych elementów składających się na wygląd twarzy. W niesamowity sposób potrafią podkreślić rysy twarzy, zaakcentować spojrzenie czy nadać twarzy uroku. Makijaż permanentny jest jednym z rozwiązań, na które decyduje się coraz więcej osób, a za jego wykonaniem przemawia szereg argumentów. Niezwykle istotną kwestią jest jego właściwa pielęgnacja, o którą powinno się zadbać zaraz po wykonaniu zabiegu.

Jak dbać o brwi po zabiegu makijażu permanentnego? Szereg cennych wskazówek

Brwi są bardzo ważnym elementem wpływającym na wygląd twarzy, jednak nie wszyscy są z nich w pełni zadowoleni. Na szczęście istnieją rozwiązania, po których zastosowaniu można cieszyć się ich idealną estetyką. Jednym z nich jest makijaż permanentny Gdynia, dzięki któremu możesz uzyskać efekt, o jakim zawsze marzyłaś. Nowoczesne techniki jego wykonania, a także używane do tego barwniki pozwalają na stworzenie niesamowitych rezultatów, które całkowicie odmienią wygląd Twoich brwi.

Zaraz po wizycie u wizażystki, obszar poddany zabiegowi jest nieco podrażniony, dlatego należy zrezygnować z jego dotykania. Warto również postępować według zaleceń specjalistki, która prawdopodobnie przekaże wszelkie potrzebne informacje o pielęgnacji. Dzień po zabiegu należy delikatnie posmarować brwi zalecanym preparatem łagodzącym, by ładnie się goiły. Przez około siedem dni od wykonania zabiegu należy zrezygnować z basenu, sauny czy stosowania makijażu w okolicy brwi.

Makijaż permanentny Gdynia – jakie są techniki zabiegu?

Istnieje kilka metod wykonania makijażu permanentnego brwi, dzięki czemu można dostosować technikę do oczekiwań konkretnej osoby. Przede wszystkim warto zastanowić się nad efektem, jaki chcesz uzyskać i skonsultować go z linergistką. Specjalistka doskonale zna się na swojej pracy, dzięki czemu pomoże w dokonaniu najkorzystniejszego wyboru, by efekt był satysfakcjonujący.

Jedną z metod jest metoda piórkowa polegająca na rysowaniu przy pomocy specjalnego urządzenia włosków na skórze, które imitują naturalne. W wyniku zastosowania microbladingu brwi wyglądają na bardziej gęste, jednak rezultat nadal prezentuje się naturalnie.

Drugą techniką, na jaką decyduje się wiele osób, jest metoda ombre, której podstawą jest wprowadzenie pod skórę pigmentu o różnym stopniu natężenia. To metoda umożliwiająca uzyskanie niesamowitych efektów, jednak nadal wyglądających naturalnie.

Kolejnym ze sposobów jest technika łączona, polegająca na zastosowaniu zarówno microbladingu, jak i metody ombre. Mieszanka odmiennych metod umożliwia uzyskanie pożądanych rezultatów.

Makijaż permanentny Gdynia – podsumowanie

Makijaż permanentny brwi to jeden z najlepszych wyborów, jakiego można dokonać. Dzięki szerokim możliwościom i pojawianiu się nowych pigmentów oraz narzędzi można uzyskać niesamowite efekty, które utrzymają się na Twojej skórze przez długi czas. Przed podjęciem decyzji związanej z zastosowaniem konkretnej techniki warto skonsultować się ze specjalistką, która na podstawie swojej wiedzy i doświadczenie dobierze taką, z której będziesz całkowicie zadowolona/y.