konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jak kupić używany samochód?

Jak kupić używany samochód?

Zakup używanego auta wydaje się prostym zadaniem. Znajdujemy upatrzony model samochodu, jedziemy na szybkie oględziny i podejmujemy decyzję o zakupie. Niestety, po jakimś czasie okazuje się, że zakupione przez nas auto ma parę ukrytych wad, których nie udało się wykryć podczas pierwszych oględzin. Jak kupić używany samochód, aby później móc ciszyć się nim bez zbędnych niespodzianek?

Jak kupić używany samochód?

W dobie internetu i wielu różnych portali oraz komisów samochodowych zakup używanego auta nie wydaje się niczym trudnym. Oprócz wyżej wymienionych źródeł, możemy również poszukać auta do kupienia wśród znajomych. Ze wszystkich wymienionych źródeł to ostanie wydaje się najpewniejsze, ponieważ powinniśmy dostać jasne informacje na temat kondycji auta, jego historii, czy usterek, które miały miejsce w ostatnim czasie. Dwie pierwsze metody zakupu są obarczone zdecydowanie największym ryzykiem. W teorii każdy handlarz jest uczciwy, ponieważ zależy mu na dobrej opinii wśród klientów. Niestety, praktyka pokazuje, że bywa z tym różnie i chęć zysku bywa większa niż uczciwe podejście do klienta.

Zakupu używanego auta należy dokonać ze sprawdzonego źródła, a jeśli mamy wątpliwości co do zakupu, czasami lepiej jest odpuścić zakup, ponieważ może się okazać, że za jakiś czas koszty, jakie będziemy musieli ponieść za naprawę samochodu będą na tyle duże, że stanie się ona nieopłacalna.

Jak kupić samochód używany tak, aby nie żałować jego zakupu?

Zanim zdecydujmy się na zakup auta ze sprawdzonego źródła, warto poznać bliżej samochód, jaki zamierzamy kupić. W internecie można znaleźć różnego rodzaju fora lub portale motoryzacyjne, na których bardzo często można znaleźć wiele opinii użytkowników konkretnych modeli aut. Warto zwrócić uwagę, na co narzekają użytkownicy, z czym mają największy problem oraz co sobie chwalą. Niestety w historii motoryzacji, są modele samochodów mniej i bardziej udane. Producenci cały czas starają się coś udoskonalać, ale niestety nie każda taka decyzja kończy się sukcesem. Po ulicach jeżdżą auta, które są mało awaryjne oraz takie, którym awarie zdarzają się dosyć często. Warto o tym pamiętać decydując się na konkretny model samochodu. Jeśli opinie użytkowników wskazują na jego dużą awaryjność, lepiej poszukać innego modelu.

Jak kupić dobry samochód używany?

To pytanie wydaje się najbardziej rozsądne, ponieważ kupno używanego samochodu, a kupno dobrego używanego samochodu to dwie różne rzeczy. Co oznacza dobry w przypadku auta z drugiej ręki? Przede wszystkim dobre auto używane to takie, które jest stosunkowo niezawodne oraz takie, w które, po zakupie, nie trzeba inwestować sumy, która kilkukrotnie przekracza wartość auta. O ile w przypadku posiadania pewnego źródła, ryzyko zakupu auta w kiepskim stanie maleje, o tyle nie każdy ma możliwość, aby wspominane pewne źródło posiadać. Na szczęście na rynku pojawiają się rozwiązania, które szczególnie w takiej sytuacji są pomocne, jednym z nich jest https://www.autotesto.pl/. O co w tym chodzi? Wspomniany portal oferuje, poprzez swoje zaufane salony i zaufanych rzeczoznawców, sprawdzenie stanu samochodu na terenie całego kraju. Mamy do wyboru cztery pakiety:

– pakiet mini,

– pakiet standard,

– pakiet prestige,

– pakiet gold.

Każdy z nich jest inaczej wyceniony i każdy oferuje inną liczbę rzeczy, na które rzeczoznawca zwraca uwagę. Bez względu na to, w jakim miejscu na ternie Polski będziemy chcieli zakupić auta specjaliści z Autotesto sprawdzą, czy jest ono warte zakupu. Za dość niewielką kwotę będziemy mieli pewność, czy auto, które zamierzamy kupić jest w dobrym stanie technicznym i czy właściciel, nie ukrywa przed nami wad samochodu. Oprócz wspomnianej usługi, możemy zamówić szukane auto z Niemiec, a Autotesto znajdzie samochód, sprawdzi jego stan i zadba o bezpieczne sprowadzenie go do kraju.

Decydując się na zakup auta używanego, chcielibyśmy jeździć nim jak najdłużej. Na szczęście, aby dokonać słusznego wyboru, nie musimy być mechanikami samochodowymi. Możemy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zweryfikują stan auta, które chcemy kupić. Jeśli poszukiwanego modelu nie uda nam się znaleźć w kraju, możemy zlecić usługę ściągnięcia samochodu od naszych zachodnich sąsiadów. Również w tym przypadku auto zostanie sprawdzone pod względem stanu technicznego i opłacalności zakupu.