konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jak nauczyć się tańca towarzyskiego?

Jak nauczyć się tańca towarzyskiego?

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że taniec towarzyski jest jednym z najbardziej efektywnych rodzajów tańca. Wywodzi się on z tańców salonowych, które były niezwykle popularne w XIX i XX wieku. Istnieje wiele rodzajów tańca towarzyskiego. Pod wpływem kontaktów z różnymi środowiskami powstawały jego kolejne odmiany, np. angielski fokstrot czy amerykański quickstep. Szczególnie w latach 40 i 50 XX wieku znaczenie wzrosła popularność tańców latynoskich. Każdy z tych rodzajów tańca posiada jeden wspólny element – wszystkie tańczone są w parach.

Aktualnie terminem taniec towarzyski nazywa się 10 rodzajów tańców turniejowych oraz tańce użytkowe. Do pierwszej grupy zalicza się 5 tańców latynoamerykańskich: samba, cha-cha, samba, pasodoble i jive oraz 5 tańców standardowych, w które wchodzi walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot, a także quickstep. Tańce użytkowe, jak wskazuje ich nazwa, nie są tańczone na zawodach. Ich odmiany wciąż ewoluują i wprowadzane są do nich coraz to ciekawsze elementy. Do tej grupy należy twist, rock and roll, salsa czy chociażby swing.

Taniec towarzyski – dlaczego warto go tańczyć?

Wiele osób zastanawia się, czy warto tańczyć taniec towarzyski. Otóż tak – jest to rodzaj aktywności fizycznej, która przynosi bardzo dużo korzyści zarówno dzieciom, jak i starszym tancerzom. Cechą charakterystyczną tańca towarzyskiego jest konieczność utrzymywania prawidłowej postawy ciała, jest to więc świetny sposób na zadbanie o proste ustawienie kręgosłupa każdego dnia. Znajomość kroków tanecznych usprawnia koordynację ruchową i uczy poruszać się z lekkością i wdziękiem. Taniec jest przyjemnym rodzajem aktywności, który pozwala zrzucić zbędne kilogramy, zadbać o kondycję i wzmocnić mięśnie. Oprócz rozwoju fizycznego znacznie wpływa także na odporność i dobre samopoczucie. W trakcie takiego wysiłku uwalniane są endorfiny, czyli hormony odpowiadające za odczuwanie szczęścia. Dla partnerów taniec towarzyski będzie nietuzinkową formą spędzania czasu razem i sposobem na lepsze poznanie siebie. Wspólnie przeżywane emocje na pewno wzmocnią relację, ukażą partnerom ich mocne i słabsze strony oraz nauczą ich współpracować. Zdobyte umiejętności nie tylko pozwolą zaimponować znajomym czy rodzinie na tanecznej imprezie, ale przede wszystkim nauczą parę rozwiązywać wspólnie problemy i wprowadzą partnerów w znakomity nastrój, który korzystnie wpłynie na inne sfery życia.

Taniec towarzyski – Poznań

Tak jak w przypadku innych umiejętności, w trakcie nauki tańca towarzyskiego najważniejsza jest systematyczność. Aby wykonywane przez Ciebie ruchy stały się płynne, musisz je po prostu odpowiednio często ćwiczyć. Taniec towarzyski nie należy do prostych. Warto zdecydować się na lekcje prowadzone przez profesjonalistów. Dzięki temu uniknąć można błędów, które często wykonywane w początkowej fazie nauki mogą być potem trudne lub wręcz niemożliwe do wyeliminowania. Nauka tańca towarzyskiego w Poznaniu pozwoli Ci zdobyć nowe, oryginalne umiejętności oraz będzie ciekawą formą spędzania czasu. Taniec pozwoli Ci na zyskanie pewności siebie oraz pozytywnie wpłynie na stan Twojego zdrowia. Nie zastanawiaj się i zapisz się już dziś!