konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jak przetwarzać odpady żywościowe?

Odpady żywnościowe to nieuchronny produkt prowadzenia fabryki żywności czy sklepu ją sprzedającego. Oczywiście należy je właściwie zagospodarować. W przeciwnym razie powstanie niezbyt przyjemne dla węchu środowisko rozwoju wielu drobnoustrojów. W poniższym artykule przedstawione zostaną różne optymalne sposoby przetwarzania odpadów żywnościowych.

Metody przetwarzania odpadów żywnościowych – separator opakowań

Odpady żywnościowe to nie zwyczajne śmieci, które można wyrzucić i puścić w niepamięć. Wręcz przeciwnie, należy je starannie przetworzyć, by nie stwarzały dalszych komplikacji. Jedną z godnych uwagi metod jest separator opakowań. Segregacja śmieci jest tu szczególnie istotna. Opakowanie jedzenia może być, dajmy na to, plastikowe lub kartonowe. Takie tworzywa mają swoje miejsce w segregacji. Z kolei zawartość opakowania nie jest ani kartonem, ani plastikiem.

Wartym polecenia produktem jest separator TWISTER od cenionego producenta Drycake. Jego łopatki ułożono spiralnie, gwarantując dwadzieścia procent wzrostu powierzchni procesu filtracyjnego. Z kolei wykonanie ze stali nierdzewnej przyczynia się do wzrostu czystości frakcji o aż trzydzieści procent. W przypadku odpadów żywnościowych jego możliwości stwarzają następne możliwości.

Opakowania trafią do swoich kubłów, skąd zostaną poddane właściwemu dla swego rodzaju recyklingowi. Z kolei masa biologiczna stanowiąca ich zawartość będzie mogła zostać poddana innym procesom. Przykładowo można z niej wytworzyć w przyjazny dla środowiska sposób biogaz. Do innych przeznaczeń odpadów żywnościowych zalicza się zwłaszcza:

  • stworzenie przydatnego w rolnictwie kompostu
  • wytworzenie dodatku paszowego dla zwierząt
  • przerobienie dawnej żywności na nawozy organiczne

TWISTER, czyli wszechstronność

Opakowania żywności przybierają wiele form. Kartony, różnego kształtu pudełka, kubki… Można się w tym wszystkim pogubić. Co więcej – wydawać by się mogło, że każdy z tych rodzajów wymaga swojego segregatora. Zastanawiając się, jak przetwarzać odpady żywnościowe okazuje się, że w zupełności wystarcza do tego jedna maszyna. Nawet rozmiary nie są dla niego ograniczeniem. Z jednakową skutecznością obsłuży on mały kubeczek po jogurcie oraz wielką skrzynię z drewna. Więcej informacji o tej maszynie można uzyskać pod adresem internetowym dystrybutora: https://agrex-eco.pl/odpakowywacz-i-separator-twister-produkcji-drycake/.

Sposoby przetwarzania odpadów żywnościowych – jak działają maszyny?

Wszystkie opakowania trafiają najpierw do zasobnika. To w nim rozpocznie się proces ich odpakowywania przez TWISTER-a. Jego pojemność to sześć metrów sześciennych. Jednak producent otwarty jest na modyfikację pojemności w zależności od indywidualnych potrzeb. Młyn bijakowy maszyny TWISTER ma orientację pionową. Oddziela on opakowania od ich całej zawartości.

Jednak często dzieli się ona na część stałą oraz część płynną. Te także należy od siebie oddzielić, jeśli proces segregacji ma być stuprocentowo poprawny. Dzieje się za sprawą znanej z fizyki siły odśrodkowej. Dzięki niej płyny i ciała stałe trafiają na swoje miejsca.

TWISTER pozwala także na duże dopasowanie poziomu dozowanej wody. W zależności od założonej przez użytkownika konsystencji materiału końcowego wymagane mogą być diametralnie różne poziomy tego płynu. Na końcu procesu masa organiczna gromadzi się na dnie maszyny.

Dlaczego warto zdecydować się na wybór TWISTER-a?

Dużą zaletą tej maszyny jest pełne zautomatyzowanie żmudnego i nieprzyjemnego dla ludzi procesu. Sprawia to, że zwiększona zostaje wydajność, a koszty ulegają redukcji. Te drugie są niskie głównie przez fakt zużywania przez TWISTER-a symbolicznych wręcz ilości energii. Ponadto działa on w sposób ciągły, w przeciwieństwie do ludzi potrzebujących przerwy czy snu. Nie mniejsze znaczenie ma także wykorzystanie ze stali nierdzewnej. Sprawia to, że TWISTER jest niepodatny na najpowszechniejsze zagrożenie dla stali. Oprócz tego materiał ten pozwala na bardzo intensywną eksploatację maszyny. Nawet po latach użytkowania będzie ona miała fabryczną jakość.