konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jak przygotować się do pierwszej lekcji w szkole językowej?

Klasyczny angielski, ognisty hiszpański czy może egzotyczny japoński? Niezależnie od tego, jaki język wybierzesz ani na jakim znajdujesz się poziomie, nauka języka obcego w szkole językowej (Legionowo) to świetny pomysł, aby rozwinąć swoje umiejętności! Gdy już zapiszesz się na kurs, perspektywa pierwszej lekcji może być nieco stresująca, lecz zdecydowanie nie powinna taka być. Dzięki temu artykułowi przekonasz się jak przygotować się do pierwszej lekcji w szkole językowej, aby czuć się na niej jak najlepiej i wynieść z niej jak najwięcej!

Słuchanie kluczem do sukcesu

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczniesz naukę nowego języka, czy też znasz go już na jakimś poziomie, istotne jest zaznajomienie się z jego brzmieniem, z tym, jak wypowiadane są słowa, na które sylaby pada akcent, czy w tym języku znajdują się głoski niewystępujące w językach, które już znasz. Nawet jeśli uczysz się już tego języka od jakiegoś czasu, możliwe, że nie jesteś jeszcze w stanie zrozumieć wszystkich wypowiedzi, zwłaszcza mowy potocznej, która jest dość szybka i cechuje się dużą liczbą skróceń wyrazów. Dlatego zanim wybierzesz się na pierwszą lekcję w szkole językowej w Legionowie, koniecznie posłuchaj nagrań z wypowiedziami osób mówiących w tym języku.

Postaraj się odnaleźć nagrania dopasowane do Twojego poziomu, żeby nie zrazić się od początku – dla początkujących przygotowuje się specjalne nagrania dostosowane do stopnia zaawansowania. Są uproszczone, z łatwiejszym słownictwem, dlatego dzięki temu są proste do zrozumienia i dają motywację do dalszej nauki. Pamiętaj, aby wyznacznikiem nie były piosenki – wykonawcy często akcentują wyrazy tak, żeby ich brzmienie pasowało do rytmu utworu, a ponadto używają potocznego słownictwa. Większość filmów także nie będzie dobrym wyborem na sam początek – wypowiadają się tam osoby używające tego języka na co dzień, ich celem nie jest dopasowanie do mniej zaawansowanego językowo odbiorcy. Zamiast tego warto poszukać filmików lub podcastów, które jasno określają, na jakim są poziomie i do kogo są kierowane.

Powtórz to, co już wiesz

Jeśli na kursie, który niedługo rozpoczniesz, spotkanie z językiem nie będzie Twoim pierwszym, warto zrobić sobie szybką powtórkę tego, co już umiesz. Sięgnij po repetytorium gramatyczne oraz leksykalne, aby powtórzyć sobie zasady gramatyki oraz słownictwo, które już powinieneś znać. Dzięki temu zyskasz pewność siebie, która na pewno pozwoli Ci pokonać barierę językową podczas lekcji w szkole językowej w Legionowie!

Relaks to podstawa

Na dzień przed pierwszą lekcją w szkole językowej w Legionowie postaraj się jak najbardziej zrelaksować. Jeśli powtarzałeś wcześniej, nie rób tego już ostatniego dnia, nauczyłeś się już wystarczająco. Zamiast tego posłuchaj ulubionej muzyki, zażyj odświeżającej kąpieli lub poczytaj ciekawą książkę. Jeśli chcesz, możesz także zanurzyć się w kulturze języka, którego chcesz się uczyć – możesz zdecydować się na muzykę lub film w języku, którego będziesz się uczyć. Będąc w dobrym humorze i bez niepotrzebnego napięcia, na pewno wiele wyniesiesz z rozpoczynanego kursu!