konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jak skutecznie ukryć karnisz?

Nowoczesne aranżacje wnętrz zachwycają pomysłowością, prostotą i wyglądem. Obecna moda skupia się w dużej mierze na dobrze wykonanych detalach podczas pracy wykończeniowej każdego pomieszczenia, a także wraca stylem do minionych dekad. Jednym z takich trendów jest zastosowanie sztukaterii, która jest zarazem delikatna i bardzo zdobna. Wykorzystuje się ją na wiele sposobów, np. jako listwę maskującą karnisz. Czym charakteryzuje się sztukateria i jak ukryć karnisz, aby uzyskać imponujący efekt?

Funkcjonalność sztukaterii

Sztukateria w swoim szerokim znaczeniu posiada bardzo wiele zalet. Przede wszystkim jest ona funkcjonalna. Jej walory dekoracyjne sprawiają, że można jej używać na wiele sposobów, aby osiągnąć ciekawy efekt. Sztukateria może służyć jako szybka i prosta w montażu opcja zakrycia pewnych niedoskonałości na ścianach czy sufitach. Jeśli Twoje ściany posiadają dziury po nietrafionych odwiertach, zarysowania lub zabrudzenia, możesz z łatwością je zakryć, przyklejając kompozycję ze sztukaterii. Skutecznie zastąpi ona obrazki, zdjęcia i inne ścienne dekoracje. Rozety czy listwy można dowolnie docinać i montować w dowolnym miejscu. Ich obsługa jest bardzo prosta, a efekt zwala z nóg.

Nierówności pod sufitem mogą zakryć listwy przysufitowe, których montaż rozwiąże również problem, jak ukryć karnisz. Sztukateria pozwala na zakrycie szyny, po której przesuwa się firanka czy zasłonka. Dzięki niej możliwe jest zasłonięcie niekoniecznie estetycznej taśmy ściągającej przy górnej części firany, jak również ewentualnych niedoskonałości w malowaniu ściany i sufitu powstałych na skutek np. ciężkiego dostępu. Dodatkowo sztukateria w formie maskownic może w ozdobny sposób zakryć rury, grzejniki czy klimatyzator. Nieestetyczne wykończenia przy gniazdkach lub poprowadzone luźno kable można zamaskować dzięki listwom sztukateryjnym.

Walory estetyczne w nowoczesnych aranżacjach

Nowoczesne projekty bardzo często skupiają się na minimalizmie oraz detalach. Wysoce popularna jest tzw. ukryta funkcjonalność, czyli przydatne i innowacyjne udogodnienia niewidoczne na pierwszy rzut oka. Właśnie przez sprytne zabiegi dekoracyjne można uzyskać tak nowoczesny i minimalistyczny styl. Zastanawiając się, jak ukryć karnisz sufitowy, który jest niewątpliwie bardzo przydatny, można wykorzystać smukłe i eleganckie listwy karniszowe ze sztukaterii. Zasłonią to, co zwykłe, zostawiając przy tym całą funkcjonalność. Listwy sztukateryjne wprowadzą lekkości do pomieszczenia, scalając niejako ścianę oraz sufit i tworząc wrażenie harmonijnej spójności. Płynne przejście pomiędzy dwiema płaszczyznami wpasowuje się w nowoczesne style.

Do wyboru jest szeroka gama listew i gzymsów o różnych wzorach. Mogą to być cienkie i delikatne listewki lub grubsze, gładkie maskownice. Sztukateria tego typu może różnić się od siebie także wzorem żłobienia i kształtem. Każdy znajdzie model, który wpasuje się w docelową aranżację. Co więcej, listwy sztukateryjne można malować na dowolny kolor, co zwiększa zdecydowanie pole manewru podczas urządzania wnętrza. Wykorzystując różnego rodzaju elementy sztukaterii, można przekonać się, jak ukryć karnisz w niebanalny sposób i połączyć to takim samym motywem z pozostałymi dekoracjami na ścianach, tworząc wyjątkowe, eleganckie pomieszczenie.

Dopasowanie sztukaterii do stylu

Znalezienie idealnej listwy przysufitowej lub maskownicy nie powinno być trudne. Szeroki wybór wzorów i kształtów na https://efekciarnia.pl/1266-listwy-karniszowe pomoże w wyborze pasujących elementów. Warto rozejrzeć się wśród gotowych pomysłów i inspiracji, a także dokładnie przyjrzeć się wymiarom. Dzięki temu można dopasować w punkt listwę do posiadanej przestrzeni, a także preferowanego stylu. Nieważne, czy wąska, czy szeroka, gruba, czy cienka – dzięki bogatej różnorodności nie trzeba dłużej myśleć nad tym, jak ukryć karnisz sufitowy. Do romantycznej sypialni lub przytulnego salonu można wybrać bogato zdobione dekory, natomiast minimalistyczne i eleganckie pomieszczenia sprawdzą się w połączeniu z szerokimi, ale gładkimi listwami.