konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jak udekorować okna w salonie?

Jak udekorować okna w salonie?

Okna są niezwykle ważnym elementem mieszkania. To dzięki nim do środka wpada światło, to przez nie można wyjrzeć i sprawdzić pogodę i to, co dzieje się na zewnątrz. Jest wiele sposobów na dekorację okna w salonie, by wyglądało stylowo, a jednocześnie było funkcjonalne i praktyczne. Jak udekorować okna w salonie i dobrać ich styl do wnętrza? Jakie są rodzaje dekoracji okien?

Firany i zasłony to najpopularniejszy wybór

Są one najbardziej tradycyjną formą dekoracji okna. Firany są dyskretne i nie zasłaniają promieni słonecznych wchodzących do wnętrza. Niezwykle ważny jest materiał, z jakiego są wykonane firanki, to on decyduje, jak wiele światła będzie wpadać do salonu. Świetnie sprawdzają się firanki z woalu, który jest lejący i miękki, mogą być wykonane także z gładkiej markizy, która nie wymaga prasowania. Mogą być ozdobione koronką lub być zupełnie gładkie bez żadnych ozdób. Najlepiej wyglądają firany białe, lecz do niektórych pomieszczeń warto wybrać kolor ecru lub beżowy. Zasłony mogą pełnić funkcję dekoracyjną lub praktyczną, choć zazwyczaj pełnią obie na raz.

Jeśli mają wisieć w salonie tylko dla dekoracji, warto postawić na piękny design i na lżejsze materiały. Gdy mają chronić wnętrze od słońca, warto postawić na cięższe materiały odbijające promienie słoneczne. Zasłony i firanki koniecznie trzeba dopasować do przestrzeni i stylu salonu. Podczas projektowania zasłon w salonie trzeba pamiętać, by odpowiednio przygotować miejsce nad oknem. Najlepiej wykorzystać listwy karniszowe, takie jak tutaj: https://www.ilistwy.pl/listwy-karniszowe-creativa-c-27_28.html, jest wtedy pewność, że nawet najcięższe zasłony będą dobrze trzymały się sufitu, a listwa dekoracyjna zasłoni żabki, na których wiszą okienne dekoracje.

Jak udekorować okno w salonie roletami?

Rolety stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są niezwykle praktyczne, wygodne oraz cechują się różnorodnością. Do każdego pomieszczenia można dopasować rolety, które będą pasowały kolorystycznie i będą spełniały swoją funkcję. W mniejszych salonach świetnie sprawdzą się rolety dzień noc, czyli półprzezroczyste rolety, które można modyfikować w zależności od ilości słońca. Jest to świetne rozwiązanie nawet do sypialni. Do salonów najbardziej nasłonecznionych warto wybrać rolety z funkcją odbijania promieni słonecznych. Ich wewnętrzna warstwa jest wykonana ze specjalnego materiału, który odbija słońce i pozostawia pomieszczenie zaciemnione.

Niezwykle ważny jest materiał, wybierając roletę, trzeba koniecznie sprawdzić, z czego jest wykonana. Bardzo popularne stają się rolety bawełniane lub z lnu, ponieważ są przyjemne w dotyku i odporne na odkształcenia. Te wykonane z poliestru mają nieciekawą fakturę, łatwo się gniotą, dlatego producenci najczęściej tworzą rolety bawełniane. Do tego łatwiej się je czyści, a ich kolor nie wyblaknie pod wpływem słońca i będzie intensywny przez bardzo długi czas.

Duże salonowe okno, jak udekorować drzwi tarasowe?

Często w salonach okna są aż do samej ziemi po to, by wpadało więcej światła, a przestrzeń wydawała się jak największa. Firany i zasłony doskonale sprawdzą się także na dużych oknach. Jeśli chcemy postawić na rolety lepiej wybrać takie wysokiej jakości, ponieważ tanie założone na dużym oknie mogą się zawijać i gnieść. Żaluzje i rolety sprawdzą się na każdym oknie, trzeba tylko dopasować ich rodzaj do wielkości okna. Drzwi tarasowe zazwyczaj nie są zasłaniane, chyba że zasłonami. Od strony zewnętrznej można na nich zamontować moskitierę, by przez długi czas mogły być otwarte.

Ciekawy sposób na aranżację okien w salonie

Wewnętrzne okiennice, czyli tak zwane shuttersy mogą być stosowane w salonach, które mają dużo przestrzeni. Shuttersy otwierają się do wewnątrz i mogą stanowić wspaniałą dekorację salonu. Doskonale pełnią funkcję zasłaniającą okna od słońca, mogą być w kolorze ścian, a najlepiej wyglądają w bieli, brązach, a nawet w pastelowych kolorach. Wyglądają niesamowicie i pasują do stylu amerykańskiego, który jest bardzo popularny w ostatnich sezonach.