konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jak zapakować słodycze na prezent?

Jak zapakować słodycze na prezent?

Nie jeden z nas stając przed zadaniem zapakowania słodyczy, czy też innych rzeczy na prezent, zadawał sobie pytanie, jak zrobić to dobrze i skąd wziąć na to pomysł. Tematy te podchodzą już momentami pod rękodzieło i jeśli chce się to zrobić estetycznie, trzeba mieć z tym doświadczenie, a czasami nawet talent artystyczny. Jednak są pewne podstawowe przedmioty do pakowania prezentów, jak i gotowce, których możemy w tym przypadku użyć. Przedstawione propozycje są dostępne i możliwe do wykonania dla każdego, a w dodatku zapewniają różnorodność, więc każdy powinien znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

Propozycja dla leniwych

Pierwszym pomysłem na zapakowanie słodyczy będzie klasyka i coś dla najbardziej leniwych i ceniących swój czas. Potrzebna będzie do tego jedynie przezroczysta folia do pakowania prezentów oraz jakaś wstążka lub gotowa kokarda. Z folii wycinamy kwadrat, słodycze kładziemy na jej środek, a w następnej kolejności łapiemy za rogi folii i formujemy ją ku górze, by docelowo powstało coś w rodzaju woreczka. U góry wystarczy tylko zawiązać kokardę i gotowe! Najbardziej niewymagający pracy prezent gotowy. Jest szybki, a także efektowny. Foliowe, a także inne opakowania można znaleźć np. na stronie https://plastmoroz.pl/

Prezent z gotowych skrzyneczek

Kolejnym szybkim rozwiązaniem jest kupienie gotowego pojemniczka, do którego wsypiemy nasze słodkości. W tym celu można poszukać jakiegoś koszyczka lub skrzyneczki. Drewniane skrzynki mają wiele funkcji, a użycie jednej z nich uczyni prezent bardziej profesjonalnym, mimo że nie włożymy w niego dużo pracy. W takim pojemniku umieszczamy słodycze, dodajemy naokoło niego wstążkę wraz z kokardą zawiązaną na przodzie. Dla lepszego efektu można wśród słodyczy umieścić jakiś dekoracyjny dodatek. Jeśli zastanawialiście się, jak zapakować słodycze dla dzieci to ten sposób idealnie się sprawdzi, szczególnie gdy w ramach dodatku wstawi się do środka skrzyneczki jakiegoś małego misia, bądź zabawkę. Uśmiech dziecka gwarantowany. Dodatkowo można też całość obwinąć przezroczystą folią dla bardziej ,,czystego” efektu. 

Prezentowy bukiet

To rozwiązanie wymagać będzie troszkę więcej czasu, jednak jest niesamowicie efektowne. Prezentowy bukiet z cukierków brzmi dobrze i tak też wygląda. Potrzebujemy do niego przede wszystkim wykałaczek, kleju na gorąco bądź jakiś zamiennik, papieru prezentowego jednokolorowego, wstążki i przede wszystkim cukierków. Pierwszym krokiem będzie przyklejenie cukierków do wykałaczek. Idealnie nadaje się tu gorący klej, jednak trzeba pamiętać i uważać, by przypadkowo nie użyć go bezpośrednio na słodyczu. Warto więc kleju używać na ich końcówkach, gdzie zawartość opakowania zostanie bezpieczna i nietknięta. Tak przygotowane elementy układamy w bukiet i obwijmy je przygotowanym wcześniej papierem do prezentów. Wystarczy go pociąć w kwadraty, odpowiednie do wielkości waszego bukietu i obwinąć nimi bukiet. Większość papieru powinna znajdować się na jego tyle, tak by przód został odkryty i bardziej wyeksponowany. Do wykończenia całości obwiązujemy nóżkę bukietu wstążką i robimy kokardę. Tak stworzony prezent zdecydowanie zachwyci nie jedną osobę.