konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jak zdrowo schudnąć?

Jak zdrowo schudnąć?

Wielu z nas boryka się z nadmiernymi kilogramami. Aby jak najszybciej je zrzucić, wpędzamy się w diety cud, magiczne suplementy czy głodówki. Takie postępowanie sprawia, że nie tylko nie chudniemy, ale również szkodzimy organizmowi. Poczucie frustracji, zmęczenie, brak sił to tylko niektóre negatywne skutki nieprzemyślanego odchudzania. Co więc zrobić, by osiągnąć upragniony cel w bezpieczny sposób? Jak schudnąć zdrowo?

Zdrowe odchudzanie – pomoc ekspertów

Odpowiedź na to, jak zdrowo schudnąć jest dosyć prosta. Wystarczy zmiana diety i wprowadzenie do codziennej rutyny nieco aktywności fizycznej. Jeśli jednak pierwszy raz podchodzimy do tematu zdrowego odżywiania, nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, co tak naprawdę powinniśmy jeść, a przede wszystkim w jakich ilościach. W takich sytuacjach dobrym sposobem jest sięgnięcie po pomoc osób, które mają wiedzę na temat tego jak zdrowo się odchudzać. Można udać się zarówno do stacjonarnego gabinetu dietetycznego, jak i zdecydować się na konsultacje on-line. W drugim przypadku warto wyróżnić Program Królów ( programkrolow.pl). Oferuje on zarówno indywidualnie ułożone jadłospisy, jak i cateringi, dzięki którym mamy pewność, że codzienne posiłki posiadają odpowiednią kaloryczność oraz dostarczają organizmowi niezbędne składniki odżywcze i witaminy.

Jak zdrowo schudnąć? – różnorodne menu

Decydując się na odchudzanie bez pomocy ekspertów, warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które sprawią, że nie zniechęcimy się na samym starcie. Przede wszystkim nie należy decydować się na żadne magiczne diety, głodówki czy oczyszczania. Wpływają one negatywnie na organizm, a utracone kilogramy zwykle wracają z nawiązką. Podstawą tego, jak zdrowo schudnąć jest urozmaicone menu. Wielu ludzi je dość monotonnie, codzienne posiłki są do siebie podobne i ciężkostrawne. Takie postępowanie sprzyja niedoborom i działa niekorzystnie na metabolizm. Jeśli więc ograniczamy kalorie, musimy zadbać o różnorodność spożywanych posiłków. W zdrowym menu codziennie powinny znaleźć się produkty, które dostarczą organizmowi węglowodanów, białka, tłuszczów, składników mineralnych oraz witamin. Nie trzeba wcale rezygnować z pieczywa, ziemniaków czy makaronów. Należy jednak zadbać, aby obok nich na talerzach pojawiały się warzywa i owoce. Wartościowe tłuszcze warto czerpać z roślin (olej rzepakowy, oliwa). Dostarczając zaś białko, nie skupiajmy się tylko na produktach mlecznych oraz mięsie, tylko spróbujmy roślin strączkowych. Z cieciorki, groszku czy fasoli można stworzyć naprawdę smaczne i aromatyczne dania, a nawet… wypieki.

Regularne jedzenie i nawadnianie uchroni przed podjadaniem

Osoby odchudzające się, często miewają problemy z podjadaniem. Aby uniknąć uczucia głodu, należy zadbać o regularność spożywanych posiłków. Nie musi to być wcale pięć posiłków dziennie, niektórym w zupełności wystarczą trzy większe dania. Ich ilość warto dostosować do siebie. W ciągu dnia nie należy zapominać również o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Każdy z nas powinien wypijać codziennie przynajmniej dwa litry płynów. Oczywiście najlepszą opcją będzie woda. Jednak warto sięgać również po herbaty ziołowe. Kawa także wlicza się do dziennego bilansu, jednak pilnując kalorii pamiętajmy, by nie przesadzać z ilością mleka oraz cukru dodawanego do napoju.

Jak schudnąć zdrowo? – istota aktywności fizycznej

Obok racjonalnego odżywiania odpowiedzią na pytanie, jak zdrowo się odchudzać jest również aktywność fizyczna. Wprowadzenie ćwiczeń do codziennej rutyny pozwoli polepszyć kondycję, zmniejszyć uczucie zmęczenia, a także w dużym stopniu poprawi jakość i wygląd skóry. Osoby początkujące oraz prowadzące siedzący tryb życia mogą zacząć od spacerów czy szybkich marszy. Z biegiem czasu, warto postawić na inne ćwiczenia aerobowe, jak na przykład jazda na rowerze, bieganie czy zajęcia w klubie fitness. Pomogą one spalić tkankę tłuszczową, nawet z najbardziej opornych partii. Aby wzmocnić mięśnie, dobrze zdecydować się również na ćwiczenia siłowe.

Regeneracja i panowanie nad stresem

Aby zdrowo schudnąć, ważna jest odpowiednia regeneracja organizmu. Dieta i wysiłek fizyczny to duże obciążenie dla organizmu. Aby więc sprostał codziennym wyzwaniu, niezbędny jest odpoczynek. Dobrze, gdy sen trwa przynajmniej 6,7 godzin. Zdrowe odchudzanie spowalnia również stres. Może on zachwiać równowagę hormonalną organizmu i zwiększyć głód. Warto więc znaleźć zajęcie lub aktywność fizyczną, która uspokoi organizm i zmniejszy zdenerwowanie.

Zdrowe odchudzanie początkowo może wydawać się skomplikowane, jednak z czasem racjonalna dieta i aktywność fizyczna na stałe wpisują się w styl życia. Ważne, by nie przejmować się drobnymi potknięciami, tylko brnąć do przodu. Wtedy na pewno szybko zobaczymy efekty zarówno w wyglądzie, jak i samopoczuciu.