konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jaką koszulę do karmienia wybrać?

Jaką koszulę do karmienia wybrać?

Koszule do karmienia piersią to jeden z obowiązkowych elementów w szpitalnej torbie porodowej. Na rynku, dostępnych jest kilka wersji tych produktów, aby każda przyszła mama mogła wybrać tę, która jej odpowiada. Jednak samo przeglądanie opinii czasami nie wystarczy. O tym, czy dana rzecz sprawdzi się dobrze, dowiemy się w praktyce. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Jaką koszulę do karmienia wybrać – rodzaje i materiał

Piżamy do karmienia to element garderoby, który prawdopodobnie posłuży młodym mamom przez co najmniej kilka miesięcy, dlatego warto wybierać te wykonane z mocnych, trwałych i co najważniejsze oddychających materiałów. Bardzo ważne jest, aby tkanina nie skurczyła się po pierwszym praniu. Należy również pamiętać, że koszulka jest miękka w dotyku i antyalergiczna – w końcu styka się ze skórą Twojego dziecka. W takim przypadku najlepiej sprawdza się bawełna.

Koszula do karmienia na zakładkę

Plisowane koszule to jeden z ulubionych elementów mojej mamy. Zapewnia szybki dostęp do piersi poprzez uniesienie części materiału i karmienie dziecka. Dzięki niemu możesz bardzo dyskretnie przypiąć maluszka, nie odsłaniając biustu. Karmienie piersią często bywa kłopotliwe w pierwszych dniach, a matce trudno jest trzymać malucha przy piersi, a takie nacięcia mogą nie zadziałać, uniemożliwiając komfortową obserwację.

Koszula do karmienia kopertowa

Modele te posiadają wycięcie pod biustem. W tym przypadku na górną część koszulki nakładają się tzw. zakładki. Ta sukienka jest bardzo prosta w użytkowaniu – piersi są gotowe do karmienia, gdy są odsłonięte w połowie.

Koszula do karmienia z rozcięciami po bokach

Zaletą tej koszulki jest to, że można jej używać od razu. Nie ma potrzeby rozpinania guzików, rozwiązywania sznurków itp. Niestety ta zaleta może czasem być również wadą: wiele młodych mam narzeka, że ich koszulki mają „klatkę”. To nie wszystko: koszulki w tym fasonie również mogą być niewygodne, ponieważ rolowanie materiału na ciele kobiety w pozycji leżącej może uniemożliwić dziecku dotarcie do piersi.

Jaka koszula do karmienia na guziki czy wiązana? 

Możesz zdecydować, którą koszulę wybrać do porodu lub karmienia piersią na podstawie osobistych preferencji. Jednak niektóre kobiety zastanawiają się, co jest najwygodniejsze i najbardziej praktyczne pod względem zapinania i odpinania. Jeśli chodzi o dekolty, możesz wybierać spośród guzików, haczyków i zatrzasków lub wybrać krawat. Każda zapewnia eleganckie wykończenie, ale w praktyce może być trochę uciążliwa. Zastanów się, czy możesz użyć jednej ręki do związania liny, czy przycisku cofania. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ zazwyczaj wykonujesz te czynności, trzymając malucha. A kiedy płacze, musi iść szybko i schować piersi! Pytanie, jak rozwiązać dekolt, wiąże się również z estetyką. Panie, którym zależy na dobrym i stylowym wyglądzie, nawet w pokoju poporodowym, często wybierają do karmienia piżamy na ramiączkach, które są koronkowe lub ozdobione wstążkami. Zawiąż na środku, aby uzyskać dekoracyjny wygląd! Modne koszule rozpinane znajdą Państwo  https://bobaskowo.sklep.pl/kategoria-produktu/dla-mamy/koszule-do-karmienia/koszule-do-karmienia-rozpinane.

Koszula do karmienia jaka najlepsza – na co zwrócić uwagę?

Warto wybierać produkty, z którymi mamy się dobrze poczują. Komfort, szczególnie w czasie ciąży i po porodzie, jest niezwykle ważny. Każda mama może mieć spokój, wybierając produkty wykonane z odpowiednich materiałów i kroju.

Wybór odpowiedniej koszulki do karmienia zapewnia doskonały wygląd, a także pełen komfort i swobodę. Wszystkie piżamy są wykonane z bardzo miękkich i wygodnych materiałów, które są dobre dla Twojej skóry. Każda kobieta szukająca takiego produktu powinna pamiętać, że koszulki do porodu i karmienia nie powinny być zbyt obcisłe, dawanie swobody jest w tym okresie ważne. Kiedy kobiety wybierają w koszule dla kobiet w ciąży, często kupują o jeden rozmiar większy. Świetne na te czasy, kiedy masz duży brzuch. Podczas pobytu w szpitalu jedna lub dwie sztuki na zmianę są tego warte, dzięki czemu możesz być przygotowana na każdą ewentualność, która może się pojawić.