konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jaki dystrybutor wody do domu?

Jaki dystrybutor wody do domu?

Urządzeniem cieszącym się coraz większą popularnością są dystrybutory wody. Obecnie wykorzystuje się je także w domu, dzięki czemu można znacznie ograniczyć korzystanie z wody butelkowanej. Domowe dystrybutory wody polepszają komfort życia, są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym oraz ekologicznym. Zatem jaki dystrybutor wody do domu wybrać?

Dystrybutor wody do domu – czym jest i jak działa?

Dystrybutor wody określany także jako automat lub dozownik do wody jest bardzo praktycznym oraz ekologicznym dla środowiska urządzeniem. Jego najważniejszym zadaniem jest filtrowanie oraz w niektórych przypadkach podgrzewanie wody, tak aby od razu była zdatna do picia. Dystrybutory wody od dłuższego czasu można było spotkać w różnych urzędach, firmach czy biurach, jednak coraz większą popularność zyskują domowe dystrybutory wody. Domowy dystrybutor wody pozwala na rezygnację z filtrów, które umieszcza się w kranie, a także z różnorodnych urządzeń, takich jak np. czajniki z filtrem.

Jednym z podstawowych podziałów dystrybutorów wody do domu jest ich rozróżnienie na dystrybutory butlowe oraz dystrybutory bezbutlowe. Korzystanie z tych pierwszych wymaga zakupu dużych pięciolitrowych galonów wody, które umieszcza się na samym szczycie konstrukcji dozującej wodę. Tego typu dystrybutory przede wszystkim oprócz podawania wody, podgrzewają ją oraz schładzają. Bardziej ekologicznym oraz wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup dystrybutora wody bezbutlowego. Taki dystrybutor wody do domu podłącza się do źródła wody kranowej, która jest pobierana przez urządzenie, a w dalszej kolejności poddawana procesowi filtracji.

Dystrybutory wody bezbutlowe – na czym polega ich działanie

Dystrybutory bezbutlowe podłączane są do sieci wodociągowej a ich działanie oraz filtrowanie wody odbywa się przy wykorzystaniu mechanizmu określanego jako zjawisko odwróconej osmozy. Zjawisko osmozy polega na wyrównaniu stężeń czyli uzyskaniu równowagi osmotycznej, dzięki czemu woda podawana przez urządzenie jest krystalicznie czysta, smaczna oraz przede wszystkim zdrowa i wolna od zanieczyszczeń.

Dystrybutory bezbutlowe wyposażone są w specjalne filtry, których zadaniem jest dokładne oczyszczenie wody z niepożądanych pierwiastków i elementów. Zaletą takich urządzeń jest także obniżanie oraz podwyższanie temperatury wody i z tego też powodu każdy model wyposażony jest w specjalny schładzacz oraz bojler. Dzięki temu można cieszyć się nie tylko idealnie czystą wodą ale też w pożądanej temperaturze. Obsługa dystrybutorów bezbutlowych jest bardzo prosta. Urządzenie podłącza się do źródła wody, która w dalszej kolejności zostaje przetransportowana do systemu filtracyjnego. Po jej oczyszczeniu oraz nadaniu docelowej temperatury, woda dozowana jest do naczynia.

Jaki dystrybutor wody do domu – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Domowe dystrybutory wody dzielą się także na elektryczne oraz mechaniczne. Pierwsze z nich chłodzą oraz podgrzewają wodę, z kolei urządzenia mechaniczne najczęściej serwują wodę wyłącznie w temperaturze pokojowej i nie podgrzewają jej. Dystrybutory mechaniczne nie wymagają podłączania do źródła zasilania, dzięki czemu dużą ich zaletą jest możliwość ustawienia urządzenia w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu. Decydując się na zakup dystrybutora elektrycznego, warto zwrócić uwagę na moc urządzenia, która ma bezpośredni wpływ na jego wydajność. Dobrze też, jeśli dystrybutor wody do domu posiada możliwość ustawienia docelowej temperatury.

Na rynku dostępne są także dystrybutory wody filtrujące. Te dobrej jakości można znaleźć na https://sklep.osmoza.pl/dystrybutory-wody-c-5.html. Warto wybierać takie urządzenia, które wyposażone zostały w filtry ceramiczne (których zadaniem jest podstawowa eliminacja bakterii, kamienia oraz piasku), filtry zasadnicze (zawierające węgiel aktywny oraz materiały sterylizujące), a także kamień mineralny, którego najważniejszym zadaniem jest jonizacja wody, poprawa jej PH, a także usunięcie i absorbowanie toksyn wraz ze znajdującymi się w wodzie metalami ciężkimi.

Domowy dystrybutor wody powinien być także dopasowany do liczby domowników (a także ich stanu zdrowia i przyzwyczajeń), którzy będą z niego korzystać. Warto wybierać dystrybutory wody oferowane przez renomowanych sprzedawców, którzy oferują sprzęt najwyższej jakości.