konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jaki laser do cięcia wybrać?

Jaki laser do cięcia wybrać?

W Polsce działalność prowadzi wiele firm specjalizujących się w różnorodnych zadaniach produkcyjnych, a także przemysłowych. Prowadzenie takiego przedsiębiorstwa jest dość kompleksowe i wiąże się z potrzebą zadbania o wiele ważnych spraw. Sporo firm działa w branży cięcia i obróbki metali oraz innych materiałów w celu tworzenia różnych komponentów i wyrobów. Prowadząc takie przedsiębiorstwo, trzeba między innymi pamiętać o wyborze odpowiedniego sprzętu do cięcia. Godne polecenia są między innymi specjalne lasery, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej.

Cięcie laserem – Zabrze i nie tylko

Zarówno na terenie Zabrza, jak i innych polskich miejscowości, działalność prowadzą liczne firmy specjalizujące się w świadczeniu usług z zakresu cięcia laserem. Posiadając taką firmę, dobrze jest zainwestować w porządny laser. Sprzęt taki jest dość kosztowny, więc istotne jest wybranie urządzenia, które będzie zapewniało efektywną i niezawodną pracę pozwalającą na generowanie jak najlepszych zarobków. Oczywiście ważną kwestią jest więc porównanie dostępnych laserów pod względem ich różnych, istotnych parametrów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze lasera do cięcia?

Prowadząc firmę, której specjalizacją jest cięcie laserem w Zabrzu lub innej miejscowości, istotną kwestią jest zwrócenie uwagi na moc źródła, z którego pochodzi promień lasera. Oprócz tego ważne jest zainteresowanie się konfiguracją optyki urządzenia, która również odgrywa bardzo istotną rolę. Do cięcia bardzo cienkich blach czarnych o grubości 6 mm wystarczy laser o mocy 1 kW. Urządzenia o mocy 2 kW tną blachę o grubości do 15 mm, natomiast lasery 4 kW radzą sobie z 20-milimetrową blachą. Blachy o grubości 25 mm można z kolei ciąć laserami o mocy 6 kW. Godne uwagi są też lasery światłowodowe, które oferują wysoką szybkość i jednocześnie doskonałą precyzję cięcia bardzo cienkich materiałów blaszanych.

Dobrym pomysłem jest odwiedzenie konkretnej firmy oferującej sprzedaż laserów razem z własnymi próbkami. Można korzystać z próbek dostarczanych przez sprzedających, ale często są one przygotowane tak, aby pokazać wyłącznie zalety urządzenia. Dostarczając własną próbkę, można mieć pewność co do funkcjonowania lasera i ustalić, czy nadaje się on do użytkowania w konkretnej firmie oraz do określonych typów zadań.

Co jeszcze jest ważne przy wyborze lasera?

Każdy, kto prowadzi firmę oferującą cięcie laserem w Zabrzu lub w innym regionie naszego kraju, powinien bardzo dokładnie przeanalizować kupno sprzętu. Warto zwracać uwagę na urządzenia pochodzące od renomowanych dostawców. Wiele opinii na ich temat można bez większych problemów znaleźć za pośrednictwem Internetu. Testując laser, dobrze jest sprawdzić nie tylko jego moc, szybkość i dokładność cięcia, ale również zwrócić uwagę na to czy został on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Jest to niezwykle istotne dla prawidłowego, bezproblemowego, niezawodnego i bezpiecznego funkcjonowania przez wiele lat, nawet w przypadku intensywnego użytkowania w trudnych warunkach.