konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jaki tablet warto kupić?

Jaki tablet warto kupić?

Świat tabletów wciąż się rozwija i cały czas pojawiają się nowe produkty. Jednak dobrze wybrany model dzisiaj może służyć Ci przez lata. Najlepsze urządzenia będą trwałe przez wiele miesięcy, nawet jeśli pojawią się nowe i zaoferują więcej funkcji. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na temat tego, jaki tablet warto kupić.

Zanim wybierzesz tablet, zdecyduj, dlaczego chcesz go mieć

Jeśli chcesz tylko oglądać filmy i czytać sporadycznie książki w domowym zaciszu, to prawdopodobnie wystarczy Ci podstawowy tablet. Jeśli jednak planujesz robić to samo, ale w trakcie podróży oraz na zewnętrz, wybierz iPada z powłoką antyrefleksyjną.

Jeśli jest coś konkretnego, co do Ciebie przemawia, np. możliwość robienia notatek podczas czytania podręczników lub korzystania z aplikacji takiej jak Photoshop Express, poszukaj tabletów, które skupiają się na tych funkcjach.

Warto również zwrócić uwagę na to, jakie oprogramowanie oferują poszczególne marki i czy ich systemy operacyjne są kompatybilne z wymaganymi przez Ciebie programami.

Czas pracy na baterii

Czas pracy na baterii jest jedną z najważniejszych cech, które należy rozważyć przy zakupie tabletu. Nie chcesz ładować go co kilka godzin, ale jednocześnie ładowanie powinno trwać jak najkrócej.

Jeśli kupujesz tablet o mniejszym rozmiarze ekranu, taki jak 8- lub 9-calowy, to spodziewaj się, że czas pracy na baterii będzie wynosił od 8 do 10 godzin. Jeśli decydujesz się większe urządzenie z wyświetlaczem 12+ cali (jak iPad Pro), to spodziewaj się około 10-12 godzin funkcjonowania na akumulatorze.

Wielkość i rozdzielczość ekranu

Jeśli chodzi o rozmiar ekranu tabletu, większy nie zawsze znaczy lepszy. Mniejsze wymiary są łatwiejsze do przenoszenia w kieszeni lub torebce. Jeśli szukasz czegoś, co zmieści się w kieszeni, zalecamy zakup 7-calowego tabletu zamiast 10- czy 12-calowego.

Jeśli jednak chodzi o rozdzielczość, to rozmiar zdecydowanie ma znaczenie! Im wyższy jest ten parametr mierzony w pikselach na cal (PPI), tym ostrzejsze i wyraźniejsze będą wyświetlane obrazy podczas korzystania z tabletu.

Moc procesora

Przy zakupie tabletu ważna jest moc procesora. Jeśli masz starszy model, może on nie mieć zdolności do uruchamiania najnowszych aplikacji i gier. W takim przypadku przestarzałe urządzenie prawdopodobnie nie nadąży za Twoimi potrzebami.

Procesor jest jedną z najważniejszych części konstrukcyjnych, ponieważ obsługuje wszystkie zadania potrzebne do prawidłowego działania tabletu. Zarządza wszystkimi różnymi programami, które są uruchomione na urządzeniu i pozwala im działać płynnie bez żadnych problemów lub czkawki w wydajności.

Jeśli masz starszy tablet, może nie mieć wystarczającej mocy, aby skutecznie uruchamiać nowsze aplikacje lub gry. Możesz skończyć z urządzeniem, które działa słabo i nie spełnia Twoich potrzeb jako właściciela bądź użytkownika tego typu technologii.

Czy warto kupić tablet poleasingowy?

Zakup tabletu po leasingu to świetny sposób na uzyskanie wysokiej jakości technologii w przystępnej cenie.

Kupując używany tablet, zasadniczo otrzymujesz urządzenie, które było już używane przez kogoś innego, ale zostało zwrócone w ramach oryginalnej umowy leasingowej. Oznacza to, że nie musisz płacić za żaden rodzaj gwarancji lub ubezpieczenia, co sprawia, że zakup jest znacznie bardziej przystępny.

Inną korzyścią z zakupu tabletów poleasingowych jest to, że są zazwyczaj w bardzo dobrym stanie, ponieważ poprzedni właściciel prawdopodobnie właściwie się nimi opiekował. Zapewni to, że Twoje urządzenie będzie działać dobrze przez wiele lat, nie potrzebując napraw ani części zamiennych.

Jeśli chcesz kupić urządzenie, ale nie chcesz wysokich kosztów związanych z większością nowych modeli, to zakup tabletów poleasingowych może być dla Ciebie doskonałą opcją! Jeśli szukasz sprawdzonej firmy oferującej tego typu egzemplarze, warto zajrzeć na https://www.laptopypoznan.pl/42-tablety-poleasingowe.

Tablet – jaki warto kupić? Podsumowanie

Przy tak wielu opcjach na rynku wybór tabletu może być przytłaczający. Na szczęście, zawęziliśmy wybór dla Ciebie i przedstawiliśmy kilka wskazówek, jak znaleźć najlepszy model dla swoich potrzeb.