konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jakie etui najlepiej chroni telefon?

Jakie etui najlepiej chroni telefon?

Telefon komórkowy to urządzenie, bez którego aktualnie nie wyobrażamy sobie życia codziennego. Naszego smartfona używamy praktycznie ciągle, jest nam potrzebny do pracy, nauki czy podczas podróży. Nierzadko telefony są bardzo drogie, więc chcemy je jak najlepiej ochronić przed wszelkimi uszkodzeniami. Zdarza się, że telefon wyślizgnie się z ręki czy wypadnie z kieszeni, wtedy przydaje się etui, które ma za zadanie ochronić telefon przed uszkodzeniem. Jakie etui najlepiej chroni telefon? Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Jak zabezpieczyć telefon przed nałożeniem etui?

Telefon jest narażony na przeróżne uszkodzenia. Smartfon może uszkodzić się poprzez upadek na posadzkę, ale może też zwyczajnie przetrzeć się w czasie użytkowania. Oprócz dobrego etui warto również dodatkowo zadbać o wyświetlacz. Ekran dotykowy jest delikatny i szybko może ulec zarysowaniu. Najlepszą ochroną wyświetlacza jest szkło hartowane. Takie szkło jest w stanie wytrzymać naprawdę mocne uderzenie, trzeba je tylko odpowiednio dobrać. Ważne jest, aby pasowało do modelu smartfona oraz było odpowiednio docięte do aparatu i przycisków.

W sprzedaży można również znaleźć folie ochronne, lecz nie jest to najlepsze zabezpieczenie. Folia może ochronić przez ewentualnymi zarysowaniami, ale na pewno nie przed większym uszkodzeniem.

Jakie etui jest najbezpieczniejsze?

Najlepiej chroniące etui to takie, które jest odpowiednio dobrane do konkretnego telefonu. Zasłania wszystkie krawędzie, a otwory są prawidłowo docięte do modelu telefonu. Dobrze jest, gdy etui lekko wystaje ponad wyświetlacz, ponieważ ochroni go przed bezpośrednim zetknięciem z twardą powierzchnią. Ochraniacze można podzielić na kategorię pod względem budowy i materiału, z którego są wykonane.

Jeśli chodzi o budowę etui, to wyróżniamy następujące:

  • Futerał na telefon – jest zbudowany z klapki zasłaniającej ekran oraz twardej nakładki na tył telefonu. Nie jest najlepiej chroniącym etui, ale jest bardzo estetyczny i elegancki. Futerały są produkowane w różnych wzorach i kolorach, a także wykonywane z wielu materiałów. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Wsuwka na telefon – wyglądem przypomina kieszonkę, w codziennym użytkowaniu sprawdza się świetnie, jednak trzeba uważać, ponieważ często nie ma zabezpieczenia i telefon może wyślizgnąć się z niej. Dostępnych jest wiele wzorów i kolorów, a ich ceny są bardzo przystępne, zaczynają się już od kilku złotych. 
  • Etui na telefon typu case lub silikon — odpowiadając na pytanie, jakie etui jest najbezpieczniejsze, z pewnością można powiedzieć, że właśnie ten rodzaj. Świetnie chronią telefon z każdej strony i są wygodne w użytkowaniu. Jedyną wadą jest to, że szybko się zużywają. Co kilka miesięcy trzeba je wymieniać. 
  • Bumper, czyli silikonowy pokrowiec bez „pleców” – chroni on jedynie ramkę smartfona. Ma on za zadanie wzmocnić konstrukcję telefonu, a co za tym idzie zabezpieczyć przed uszkodzeniem w trakcie upadku.
  • Kabura na telefon – jest to pokrowiec, do którego chowa się cały telefon tak jak w przypadku wsuwki. Istotną różnicą jest zabezpieczenie w formie magnesu, który chroni przed wysunięciem się telefonu. Kabura jest najczęściej skórzana i specjalnie utwardzona. Dodatkowym atutem jest szlufka, dzięki której można przypiąć etui do paska. Ten rodzaj pokrowca jest zdecydowanie najlepiej chroniącym etui, szczególnie dobrze sprawdzi się kierowcom czy pracownikom fizycznym.

W etui nie tylko ważna jest jego budowa, ale także materiał, z którego jest wykonany. Na rynku istnieje wiele pokrowców wykonanych z przeróżnych materiałów, jedne z nich sprawdzają się lepiej, a inne gorzej.

Jeśli szukasz dobrej jakości etui na telefon, to zajrzyj na stronę https://watch2pay.pl. Znajdują się tam bardzo dobrze wykonane pokrowce, które świetnie zabezpieczą Twój telefon przed uszkodzeniem. Oprócz tego możesz wybierać wśród wielu wzorów i kolorów oraz materiałów. Każdy z pewnością znajdzie etui odpowiadające jego upodobaniom. Wszystkie z nich cieszą oko wizualnie i są przyjemne w użytkowaniu.