konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Jakie narzędzia musi posiadac monter stolarki okiennej?

Jakie narzędzia musi posiadac monter stolarki okiennej?

Dobry monter stolarki okiennej posiada fachową wiedzę i doświadczenie. Jednocześnie powinien być wyposażony w odpowiednie narzędzia pomiarowe i montażowe oraz akcesoria, ułatwiające sprawne i prawidłowe osadzenie produktów stolarki budowlanej. Zaliczają się do nich nie tylko okna, również drzwi i bramy garażowe. W skompletowaniu niezbędnego warsztatu pracy montera pomocą służą portale internetowe jak https://www.monterstolarki.pl/narzedzia-dla-monterow-stolarki/. Czego można się z nich dowiedzieć?

Czym dokonać prawidłowego pomiaru?

Pierwszym etapem prac jest zmierzenie otworu okiennego. W ten sposób można dobrać stolarkę odpowiednich rozmiarów, pasującą do otworów okiennych. Nieocenione okażą się tutaj precyzyjne miary i poziomice. Współcześnie odchodzi się od urządzeń tradycyjnych. Profesjonalny wykonawca zamiast zwykłej taśmy mierniczej, będzie dysponował dalmierzem laserowym.

Również wyznaczanie poziomu i pionu współcześnie odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnego sprzętu – laserów krzyżowych i bardziej zaawansowanych, jednocześnie droższych, niwelatorów. Stosowanie ich ułatwia nie tylko dokonywanie pomiarów, również montaż stolarki, a więc ustawianie jej w pionie i poziomie.

W jakie narzędzia do montażu okien powinien wyposażyć się monter?

Elektronarzędzia przyspieszają pracę. Współcześnie nikt nie wyobraża sobie wiercenia otworów ręczną wiertarką albo wkręcania większej liczby śrubek śrubokrętem. Człowiek wykonuje taką pracę za pomocą wiertarek i wkrętarek elektrycznych. Warto zaopatrzyć się w sprzęt wysokiej jakości. Powinien być odporny na pracę bez przerwy przed długi czas, posiadać atesty i okresowe przeglądy.

Najwygodniejszym rodzajem elektrycznych narzędzi do montażu okien są wersje bezprzewodowe. Ich zaletami są:

  • wygoda pracy – nie trzeba prowadzić za sobą przewodu zasilającego
  • niezależności – można ich używać wszędzie tam, gdzie okresowo lub na stałe nie ma zasilania sieciowego
  • bezpieczeństwo – zazwyczaj zasilane są napięciem bezpiecznym dla człowieka.

Monter powinien być wyposażony uchwyt do montażu okien lub w maszynę do ich podnoszenia. Żurawie lub mini żurawie przydadzą się szczególnie tam, gdzie ramy okienne, a następnie szyby trzeba zainstalować na wysokości np. na piętrze. Instalację dokonuje się wtedy z certyfikowanej drabiny lub wysięgnika, dlatego każdy ekipa powinna być wyposażona w sprzęt umożliwiający bezpieczną pracę na wysokości.

Instalacja ram i pakietów szybowych na parterze lub w zasięgu człowieka rąk powinna być wspomagana uchwytami, lub ssawkami. Wszystkie te urządzenia redukują ryzyko uszkodzenia elementów, zwiększają bezpieczeństwo i skracają czas pracy.

O tym, co jeszcze powinien posiadać monter, można dowiedzieć się, odwiedzając https://www.monterstolarki.pl/narzedzia-dla-monterow-stolarki/.

Jakie akcesoria do montażu okien będą niezbędne w pracy instalatorskiej?

Montaż stolarki okiennej to jeden z ostatnich etapów prac remontowych lub wykończeniowych. Poprawne wykonanie montażu okien to również jeden z kluczowych elementów prac termomodernizacyjnych. Okna i drzwi osadzone zgodnie ze sztuką zapobiegają nadmiernej utracie ciepła i pozwalają na prawidłową wentylację pomieszczenia. Jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo. Dlatego oprócz używania odpowiednich narzędzi, trzeba też korzystać z akcesoriów do montażu okien wysokiej jakości.

Jeśli montaż ma spełniać oczekiwania inwestora, instalator powinien zaopatrzyć się w:

  • śruby montażowe do okien
  • kołki uniwersalne
  • kotwy
  • konsole montażowe
  • taśmy
  • samoprzylepne folie ochronne
  • folie zewnętrzne i wewnętrzne, w tym z paskiem butylowym
  • profile, takie jak ciepły parapet
  • pianki wraz ze specjalnymi czyścikami
  • silikony
  • uszczelniacze.

Spośród szerokiej gamy wymienionych akcesoriów, profesjonalny monter potrafi wybrać te, których zastosowanie w konkretnej sytuacji przyniesie najlepsze efekty.

Należy też pamiętać o uzupełnianiu elementów zużywających się podczas pracy. Akcesoria jak bity do wkrętarek, wiertła do drewna, betonu i metalu, należy mieć w zapasie i wymieniać, kiedy stracą swoją skuteczność.