konferencjekdp2021

Wszystko czego potrzebujesz w sieci w jednym miejscu

Obrączki ślubne – jakie wybrać?

Obrączki ślubne – jakie wybrać?

Obrączki ślubne – jakie wybrać?

Wybór obrączek ślubnych wydaje się być dosyć przyjemną czynnością. Nie oznacza to jednak, że jest łatwy. Jeśli musisz go dokonać wraz ze swoją drugą połówką, dobrze byłoby gdybyś zastanowił się nad tym, na jakim konkretnie efekcie wizualnym Ci zależy. Każda para może mieć inne oczekiwania i jest to całkowicie normalne. Najważniejsze wydaje się być to, aby pod uwagę wziąć nie tylko estetykę, ale i kwestie praktyczne. 

Gładkie obrączki dla miłośników prostoty 

Jeśli interesują Cię proste obrączki ślubne, jakie wybrać byś był zadowolony? Otóż wydaje się, że fani klasycznych rozwiązań najbardziej ucieszą się z gładkich obrączek. Wybierz zatem biżuterię pozbawioną ozdób w postaci kamieni szlachetnych bądź cyrkonii. Większość par decyduje się jednak na grawer. Zazwyczaj jednak znajduje się on wewnątrz obrączki, co ma dość duże znaczenie praktyczne. Grawer w większości przypadków jest darmowy. To Ty zdecydujesz o tym, co ma znajdować się po wewnętrznej stronie ślubnego pierścienia. Najczęściej pary decydują się na wygrawerowanie swoich imion oraz rzecz jasna daty swojej ceremonii ślubnej. Jeżeli jednak masz inny pomysł, jak najbardziej możesz go zrealizować. Musisz jednak pamiętać o dość ograniczonej liczbie znaków. Wyjątkowy długi napis może się po prostu nie zmieścić. 

A może obrączki ślubne z diamentami? 

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie obrączki ślubne wybrać, jeżeli gładkie Cię nie interesują, zwróć uwagę na te zdobione kamieniami szlachetnymi. Zazwyczaj cenią je sobie miłośnicy niebanalnych rozwiązań. Obrączki ślubne z diamentami mogą okazać się całkiem trafionym wyborem. Są oryginalne, ale jednocześnie bardzo eleganckie. Musisz jednak liczyć się z tym, że ich cena będzie wyższa niż cena zwykłych obrączek o gładkim zarysie, pozbawionych zdobień. Im większy rozmiar kamienia szlachetnego, tym wyższa cena. Tańszą alternatywą dla obrączek z diamentami mogą okazać się te z cyrkoniami. To także opcja, na którą możesz postawić, jeśli nie interesują Cię klasyczne pierścienie ślubne. 

Różowe, białe czy klasyczne złoto?

Jeżeli będziesz myślał nad tym, jakie wybrać obrączki ślubne, musisz określić rodzaj metalu szlachetnego, z którego zostaną wykonane. Zazwyczaj, zdecydowana większość par decyduje się na złoto. Jednym podoba się jednak złoto klasyczne, innym białe, a jeszcze innym różowe. Wydaje się zatem, że powinieneś wziąć pod uwagę swoje własne preferencje oraz rzecz jasna upodobania swojej drugiej połówki. Jeżeli ciężko jest się zdecydować na jakąś opcję, zawsze można wybrać obrączki, które wykonane są zarówno ze złota klasycznego, jak i różowego czy białego. Wbrew pozorom, na takie rozwiązanie decyduje się całkiem sporo par. Wciąż najpopularniejsze są jednak obrączki wykonane z klasycznego, żółtego złota. Bez względu na to, na jaką opcję postawisz, zastanów się także nad próbą szlachetnego kruszcu. Weź pod uwagę przede wszystkim aspekt praktyczny. Najważniejsze jest przecież to, aby obrączki były wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Mają przecież służyć Ci oraz przyszłemu współmałżonkowi przez resztę życia.